0
0
Кнопка
UARU
+380 97 756 75 75
+380 97 756 75 75 +380 97 756 75 75
замовити двінок
Каталог товарів
Кабінет

Клавіатури

Без клавіатури жоден користувач комп’ютера не в змозі повноцінно з ним взаємодіяти. Стаціонарний варіант ПК дозволяє легко та швидко під’єднати клавіатуру, використовуючи USB або Bluetooth-з’єднання. Для ноутбуків використовується дещо складніший варіант підключення клавіатури, але за бажання це також реалізується без проблем.

За допомогою клавіатури зручно набирати та редагувати тексти, вводити різну інформацію тощо. Тому важливо вибрати варіант, оптимальний не лише за ціною, але й максимально функціональний та комфортний.

Зазвичай прилад складається з клавіш, які мають різне призначення:

Клавіші від F1 до F12 розташовані у верхній частині приладу і призначені керувати функціями активного вікна програми.

Основна частина приладу – клавіші алфавіту та цифр. Клавіші модифікації – це “Shift”, “Ctrl”, “Alt” і т.д. Вони міняють значення інших клавіш.

Цифрові клавіші, як правило, розташовані в правій частині клавіатури з метою дублювання цифр та математичних операторів.

Які бувають клавіатури?

За принципом роботи розрізняють мембранні та механічні клавіатури.

Окремо виділяють клавіатури по типу введення інформації (короткий та довгий тип натискання). Для першого варіанту характерні висока швидкість та зручність введення символів.

Інший критерій класифікації – принцип будови корпусу клавіатури: стандартні АТ моделі, ергономічні панелі та гнучкі прилади. Прихильники нестандартних варіантів можуть вибрати модель з лазерним введенням інформації, портативну панель, проекційну чи віртуальну клавіатуру, панель з клавішами, які підсвічуються, або ж щось з дизайнерських варіантів. Останній варіант передбачає додавання дерева, дорогоцінних каменів чи каменів. Особливою популярністю користуються моделі для геймерів, де присутня значна кількість додаткових клавіш.

Також прилади класифікують, виходячи із кількості клавіш: клавіатура може їх мати від 83 до 104 або ж бути мультимедійною. Власне мультимедійна є найбільш сучасною та досконалою моделлю зі 104-ма стандартними клавішами. Така клавіатура доповнена різними “фішками” – зміна гучності звуку, програвач, мережеві можливості, популярні програми, вікна ОС та керування станом ПК.

Як вибрати клавіатуру?

Сьогодні користувач може вибирати з широкого асортименту клавіатур, що мають різні показники та можливості. Для початку необхідно визначитись, з якою метою буде використовуватись прилад. Отже, по виду інтерфейсу розрізняють клавіатури із:

У кожного варіанту свої плюси та мінуси, тому користувач має врахувати в першу чергу особисті вподобання. Також покупці радять орієнтуватись по жорсткості натискання – тактильне сприйняття клавіатури повинно бути комфортним для вас. Надто жорсткі чи м’які варіанти одразу відкидайте.

Вибираючи прилад для стаціонарного ПК, слід врахувати габарити клавіатури. Висувна поличка є не у кожному столі, а зручність використання приладу виходить на перше місце. Якщо ви просто набираєте текст – цілком достатньо стандартної моделі. Якщо ж ви полюбляєте грати в ігри і готові виділити значну частину столу під клавіатуру та мишку, вам однозначно слід зупинитись на моделі для геймерів.

До суб’єктивних критеріїв оцінки клавіатури можна віднести розкладку клавіш, зовнішній вигляд та компанію-виробника. Рішення по них слід приймати самостійно, виходячи з вашого досвіду та вподобань.

Компанії-виробники клавіатур

До найбільш популярних виробників даних приладів належать компанії:

Користувач може вибрати серед моделей з під світкою, мультимедійних варіантів або ж поєднання клавіатура+мишка, виконаних в одному стилі.

Виробників Sven та Logitech вирізняє висока якість продукції та широкий вибір клавіатур різного цінового діапазону. Різноманітність колірної гами, стилю та моделей, де присутній тачпад і мишка, дозволяють користувачу задовольнити його найвишуканіші бажання по вибору приладу.